CategoriesZdrowie i uroda

Bardzo sucha skóra twarzy – co robić?

bardzo sucha skóra twarzy

Suchość cery i następujące po niej przewrażliwienie to bardzo częsta przypadłość w przypadku w wielu osób. W szczególności może ona dotyczyć skóry twarzy. Problem występuje zwłaszcza w okresach zimowych i jesiennych. Ponadto bywa, że również na skutek cieplejszego powietrza lub braku odpowiedniego nawilżenia w pomieszczeniu cera wydaje się napinać. Sucha skóra może być nie tylko nieestetyczna, ale także wywoływać właśnie uczucie dyskomfortu. Jednym z efektywnych środków zaradczych w pielęgnacji jest zastosowanie serum do twarzy, a także szeregu produktów kosmetycznych. Warto stosować się do zaleceń odżywczej pielęgnacji oraz odpowiedniego doboru cennych składników aktywnych. W tym artykule przyjrzymy się więc przyczynom występowania przesuszeń oraz temu, w jaki sposób im przeciwdziałać. Więcej na ten temat dowiesz się właśnie tutaj!

Jakie są powody przesuszania się skóry twarzy?

W tym aspekcie może być ich stosunkowo wiele. Na cerę wpływają zarówno czynniki zewnętrzne, jak i czynniki wewnętrzne. Przykładowo cerę podrażniać mogą niska wilgotność powietrza, zwłaszcza w sezonie zimowym, a także skrajne temperatury. Może to prowadzić do utraty wilgoci przez skórę. Podobnie wpływać może wiatr czy promieniowanie UV, które pogłębiają problem. Niestety nie zawsze naturalnie organizm regeneruje naskórek i czasami trzeba mu w tym pomóc. Dlatego też pielęgnacja skóry jesienią powinna być przeprowadzana rozważnie. Warto w tym aspekcie zastanowić się nie tylko nad samym nawilżeniem, ale również odpowiednim odżywianiem tkanki łącznej.

Używanie zbyt agresywnych detergentów lub kosmetyków, a także częste mycie twarzy gorącą wodą również spowoduje powstanie podrażnień. Dlatego sprawdź, jak Twoja skóra reaguje na każdy z tych czynników. Wyklucz przy tym produkty pielęgnacyjne zawierające konserwanty oraz składniki pochodzenia syntetycznego. Ponadto zwróć także uwagę na starzenie się komórek. Z wiekiem tracisz stopniowo substancje nawilżające występujące pod naskórkiem. Sprawia to, że staje się bardziej podatna na suchość.

serum i nebulizator NABU pielęgnacja twarzy

Kosmetyki konieczne do suchej cery – serum do twarzy i kremy

Regularne stosowanie kosmetyków nawilżających z naturalnym składem może znacząco poprawić stan bardzo suchej skóry. Ponadto pielęgnacja praktycznie od razu przynosi ulgę i przywraca jej zdrowy, promienny wygląd. Trzeba jednak dobrać odpowiednie środki pielęgnacyjne. Wiele osób decyduje się na kremy. W tym aspekcie sprawdzają się one jednak wyłącznie w aspekcie zabezpieczenia skóry. Niestety posiadają one też stosunkowo słabą wchłanialność. Zupełnie inaczej jest w przypadku serum do twarzy. Zawiera ono najczęściej skoncentrowane składniki nawilżające, takie jak kwas hialuronowy czy gliceryna, które głęboko nawilżają skórę. Warto przetestować w tym zakresie NABU z nebulizatorem.

Serum do twarzy NABU – ratunek dla skóry twarzy

Niezwykle istotne jest odżywianie naskórka, który jest przesuszony. Nawilżanie to jedno. Niezbędne jest jednak dostarczenie mu składników pozwalających na przyspieszoną, miejscową regenerację. Wiele serum zawiera także składniki odżywcze, takie jak witaminy C i E, które wspierają zdrowy stan skóry. Natomiast NABU posiada odświeżoną, lekką formułę, co pozwala na szybkie wchłanianie się przez skórę, nie pozostawiając uczucia ciężkości. Zawiera ono roślinny odpowiednik retinolu, a także kwas hialuronowy charakteryzujący się świetną przenikalnością przez warstwę rogową naskórka. Wszystkie składniki NABU zamknięte są w liposomach, dzięki czemu przenikają w głąb skóry i tam się uwalniają. Dodatkowo warto w czasie pielęgnacji skorzystać z nebulizatora, który poprzez delikatne drgania ułatwia przenikanie serum do twarzy do wnętrza skóry twarzy. Nebulizator przypomina swoim działaniem delikatne wklepywanie z pomocą dłoni, jednak jest to wielokrotnie bardziej efektywne. 

Co robić dodatkowo, aby mieć zawsze zdrową i świetnie nawilżoną skórę twarzy? 

Zadbaj o odpowiednią ochronę przed wspomnianymi na początku artykułu czynnikami zewnętrznymi. Nasze serum zawiera składniki o szerokim spektrum właściwości, które pomagają w utrzymaniu barierowej funkcji skóry, chroniąc ją przed utratą wilgoci. Warto też jednak sprawdzić czy w Twojej diecie nie brakuje cennych mikroskładników, takich jak m.in. witamina A czy witamina E. Zadbaj, aby Twój jadłospis był bogaty w pełnowartościowe tłuszcze, a także unikaj nabiału. Jeśli masz wątpliwości skonsultuj się w tym zakresie z dermatologiem, a następnie dietetykiem. Powodzenia!

Przeczytaj nasz poprzedni wpis Jak dbać o skórę twarzy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *