CategoriesZdrowie i uroda

NABU – poznaj skład serum, które odmieni Twoją skórę!

Serum anti-aging NABU zostało stworzone z myślą o intensywnej odnowie skóry. Jego zalety to nie tylko innowacyjny sposób aplikacji, ale też skuteczność starannie dobranych substancji aktywnych. Poznaj lepiej skład, który odmieni Twoją skórę!

NABU – trzy składniki aktywne, potrójna moc działania

NABU działa dogłębnie. Zawarte w nim składniki aktywne są w stanie przeniknąć do głębokich warstw skóry. Skład serum jest dokładnie przebadany i dobrany pod kątem ich dobroczynnego działania, dzięki czemu od razu po zastosowaniu możesz cieszyć się odczuwalnymi efektami. To bezpieczne rozwiązanie, delikatne, skuteczne i potwierdzone licznymi badaniami.

Skuteczność jest tutaj kluczowa – czy wiesz, że już w wieku 30 lat skóra intensywnie się starzeje? Wraz z upływem czasu zaczynają się pogłębiać zmiany we wszystkich jej warstwach. Naskórek traci swoje zdolności ochronne i zatrzymujące nawilżenie, co powoduje większe przesuszenie. Skóra właściwa traci sprężystość i gęstość, widoczne stają się zmarszczki. Zmiany są odczuwalne także w tkance tłuszczowej, której zaczyna ubywać, przez to twarz wygląda starzej.

W NABU znalazły się substancje, które pozwalają zatrzymać zegar, a nawet cofnąć jego wskazówki. Jakie składniki aktywne zawiera serum? Są to:

  • argirelina;
  • Stevisse;
  • małocząsteczkowy kwas hialuronowy.

Poznaj ich działanie przeciwstarzeniowe!

Argirelina – peptyd nowej generacji

Argirelina to unikatowe rozwiązanie, które walczy ze zmarszczkami mimicznymi i daje efekt

toksu!bo

Ten peptyd działa jak inhibitor acetylocholiny. Dzięki swoim właściwościom blokuje impuls w synapsach nerwowo-mięśniowych. Tkanka mięśniowa nie jest pobudzana do działania, dochodzi do relaksacji napięcia, uzyskuje się efekt podobny do wpływu toksyny botulinowej, ale bez sztucznego porażenia mięśni.

 

Dzięki temu, że następuje relaksacja napięcia mięśni mimicznych, skóra jest poddawana mniejszym zmianom. Przekłada się to na mniejsze tworzenie się zmarszczek mimicznych, a te, które już istnieją, nie są pogłębiane. Argirelina jest bezpieczna, nietoksyczna i pozwala na długi czas zapomnieć o zmarszczkach.

Stevisse – wegański odpowiednik retinolu

Kolejnym składnikiem NABU jest Stevisse. Ten komponent – rozpuszczalny w wodzie – został stworzony z natury. Jego bazę stanowi ekstrakt z liści stewii. Ta pochodząca z Paragwaju i Brazylii roślina z pewnością jest znana fanom zdrowego odżywiania. Liście stewii są nawet 300 razy słodsze od cukru, stosuje się je więc jako naturalny słodzik. Ale – jak widać – ta roślina może być wykorzystywana także w kosmetyce!

Stevisse jest nazywany wegańską alternatywą dla retinolu. Komponent zwiększa aktywność genów HMOX1, TXNRD1 i OSGIN1, które są odpowiedzialne za reakcję na stres oksydacyjny. Jednocześnie zmniejsza ekspresję MMP-1 i MMP-3, które odpowiadają za rozkład kolagenu. Do stresu oksydacyjnego dochodzi wtedy, kiedy zostaje zaburzona równowaga pomiędzy oksydantami (przeciwutleniaczami) a wolnymi rodnikami. Stres oksydacyjny sprawia, że procesy starzenia się organizmu się nasilają.

Ten składnik jest nie tylko skuteczny, ale też przyjazny dla środowiska. Wszystko dzięki zastosowaniu metody PHENOBIO. Ta technologia działa poprzez manipulowanie temperaturą i ciśnieniem wody w taki sposób, że jest ona w stanie zadziałać jako skuteczny rozpuszczalnik. Dzięki temu w procesie przygotowania nie jest konieczne korzystanie z rozpuszczalników chemicznych.

Małocząsteczkowy kwas hialuronowy – wnika głęboko w skórę

Ostatnim, ale nie mniej ważnym, składnikiem jest małocząsteczkowy kwas hialuronowy. Występuje on naturalnie w organizmie.

Czym małocząsteczkowy kwas hialuronowy różni się od kwasu wielkocząsteczkowego? Jak sama nazwa wskazuje, różnica leży w wielkości cząsteczek. Kwas wielkocząsteczkowy jest często stosowany w suplementacji, do tego w połączeniu z wodą tworzy żel. Kwas małocząsteczkowy z kolei ma bardzo małą cząsteczkę, która jest w stanie przeniknąć do skóry właściwej. Ten składnik odpowiada za nawilżenie skóry, zwiększenie jej jędrności, ma działanie wygładzające.

NABU to moc składników aktywnych, które mają jeden wspólny cel – doskonały wgląd Twojej skóry!