CategoriesZdrowie i uroda

Wieczorna pielęgnacja twarzy – jak dbać o cerę wieczorem?

wieczorna pielęgnacja twarzy

Wieczorna pielęgnacja twarzy – jak dbać o cerę wieczorem?

Wieczór to doskonały czas na dbanie o swoją skórę i przygotowanie jej do regeneracji na noc. Wieczorna pielęgnacja to proces, który powinien składać się z kilku kroków. Jest to bardzo ważny etap dbania o skórę twarzy, ponieważ po przez wieczorną pielęgnację pozbywamy się obciążeń dla cery, takich jak makijaż, czy zabrudzenia. Taka pielęgnacja przygotowuje do spokojnego snu, relaksując Twoje ciało. Co jest kluczowe przy pielęgnacji twarzy wieczorem?

Dlaczego wieczorna pielęgnacja twarzy jest tak istotna?

Twoja skóra przez cały dzień zmaga się z wieloma wyzwaniami. Jest atakowana przez wiele zanieczyszczeń oraz wpływ warunków atmosferycznych. Bez wzmacniania jej i wspierania, szybko stanie się sucha i wiotka. Wieczorna pielęgnacja twarzy to doskonały sposób na poświęcenie chwili dla swojej skóry. Regularna i prawidłowa pielęgnacja skóry dojrzałej, jak i młodej zapobiegnie szybkim procesom starzenia się skóry i sprawi, że skóra będzie wyglądać młodziej oraz będzie jędrna na dłużej. Nie ograniczaj się do usuwania tylko resztek makijażu, ale zapewnij swojej skórze odpowiednie nawilżenie dając jej możliwość przyspieszonej regeneracji skóry.

Pielęgnacja twarzy serum nawilżające NABU

Czym różni się wieczorna pielęgnacja od porannej?

Wiesz już jak powinna wyglądać poranna pielęgnacja twarzy? Wieczorna pielęgnacja cery różni się od tej porannej głównie w celach i działaniach, które wykonywane są na skórze. Wieczorem skupiamy się na dokładnym oczyszczeniu skóry, usuwając makijaż, krem z filtrem SPF oraz zanieczyszczenia, które gromadzą się na skórze w ciągu dnia. Natomiast rankiem, celem jest lekkie oczyszczenie i odświeżenie skóry, eliminując kurz i nadmiar sebum zgromadzonych podczas snu. Wieczorem głównym celem jest przygotowanie skóry do procesu regeneracji nocnej, natomiast rano skupiamy się na ochronie skóry przed zanieczyszczeniami, oraz promieniowaniem UV, które przyspiesza procesy starzenia.

Etapy wieczornej pielęgnacji twarzy, czyli prawidłowa kolejność nakładania kosmetyków

Jeśli praktykujesz lub dopiero rozpoczynasz świadomą pielęgnację skóry, upewnij się, czy znasz wszystkie kroki rutyny wieczornej. Oto one:

Krok pierwszy – oczyszczanie skóry

Pierwszym i niezwykle istotnym krokiem jest dokładne oczyszczanie twarzy. Usunięcie zanieczyszczeń, oraz całości makijażu wraz z kremem SPF. W tym kroku dobrze jest wybrać olejek do demakijażu lub płyn micelarny, następnie po spłukaniu go dokładnie umyć twarz z pomocą ulubionego środka do mycia twarzy, który odpowiada Twojemu typowi skóry. Może to być żel, emulsja czy pianka do mycia twarzy. Pierwszy krok przygotuje skórę na przyjęcie kosmetyków w dalszych etapie.

 

Wieczorna pielęgnacja twarzy nabuworld.com

Krok drugi – złuszczanie skóry

Wieczór jest idealną porą na dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne. Idealnym zabiegiem będzie peeling enzymatyczny, stosowany raz na tydzień, lub dwa. Ten krok pielęgnacji pomoże usunąć martwy naskórek bez stosowania drobinek ścierających. Ich działanie zastąpione jest aktywnymi enzymami pozyskiwanymi z owoców. Taki peeling pozostawi skórę gładką, odświeżoną i gotową na regenerację oraz nawiżenie.

Krok trzeci – tonizacja skóry

Mycie i złuszczanie to zabiegi, które mogą nieco zaburzyć naturalne pH skóry, dlatego warto je przywrócić poprzez kolejne kroki pielęgnacyjne. Jednym z nich może być tonizowanie. Tonik łagodzi i nawadnia, zapewniając skórze równowagę. Tonik to świetny sposób na przygotowanie cery do przyjęcia kolejnych kosmetyków oraz nocnego wypoczynku Twojej skóry.

 

pielęgnacja twarzy wieczorem z serum NABU

Krok czwarty – intensywne odżywienie i regeneracja

Wieczorna pielęgnacja twarzy wymaga odpowiednich produktów do pielęgnacji twarzy. Intensywne odżywienie skóry osiągniesz poprzez serum. Ten produkt powinien stanowić niezbędny krok w pielęgnacji wieczornej. Został stworzony do codziennej pielęgnacji oraz spełniania szczególnych potrzeb skóry, jak również skutecznego zwalczania konkretnych problemów. Jego lekkość i stabilność pomaga utrzymać skórę w równowadze, jak również wzmacnia ją i wspiera po początkowych zabiegach, jakimi są oczyszczanie i peeling enzymatyczny skóry. Widoczne rezultaty jego działania zazwyczaj pojawiają się już po 2-3 tygodniach stosowania. Serum wykazuje mocniejsze działanie niż krem, choć jego konsystencja jest zazwyczaj lżejsza. Idealnie sprawdzi się tutaj serum NABU. Jego formuła sprawia, że zaczerwienienia znikają trzy razy skuteczniej niż przy użyciu innych kosmetyków. Badania pokazały, że preparat stosowany na podrażnioną skórę wzmacnia procesy regeneracji i ochrony skóry. Serum to zostało opracowane z myślą o skórze, której potrzeby obejmują intensywne nawilżenie i skupienie się na redukcji zmarszczek. 

Krok piąty – nawilżenie i zabezpieczenie skóry

Prawidłowa pielęgnacja twarzy potrzebuje nawilżenia oraz zabezpieczenia. Dlatego kolejnym ważnym etapem jest krem nawilżający, regenerująco-odżywczy lub natłuszczający. Do każdego rodzaju cery potrzebna jest dawka nawilżenia i odżywienia, bez względu na jej rodzaj. Dlatego też nie warto rezygnować ze stosowania kremu w pielęgnacji wieczornej. Krem śmiało możesz stosować na serum – to wzmocni działanie obu kosmetyków i sprawi, że będą się one świetnie uzupełniać. Twoja skóra zaś będzie miała szansę na odżywienie, nawilżenie i regenerację podczas snu. 

Interesuje Cię świadoma pielęgnacja? Zapoznaj się też z zasadami porannej pielęgnacji twarzy krok po kroku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *