Badania

Badania skuteczności produktów - serum i nebulizator NABU

Wyniki badań

NABU to wyjątkowy, polski produkt, powstały w wyniku prac naukowych, współfinansowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Nie ma na rynku kosmetyku o porównywalnych parametrach, który aplikowany przez nebulizację w nieinwazyjny sposób zapewnia wnikanie składników aktywnych w skórę.
Wnioski z badań przeprowadzonych w ramach projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Działanie 1.3: Prace B+R finansowane z udziałem funduszy kapitałowych Poddziałanie 1.3.1: Wsparcie Projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept – BRIdge Alfa:

1. Wnikanie w głąb skóry - rewolucyjna technologia anti-aging

wnikanie w głąb skóry - badania serum NABU

W przypadku NABU analizowany składnik aktywny tj. argirelina niemal 4 razy skuteczniej przenika w głębokie warstwy skóry przy zastosowaniu opracowanego serum w formie nebulizacji niż klasyczny krem aplikowany na skórę.

Za sprawą urządzenia, jakim jest nebulizator – serum anti aging NABU ma szansę przeniknąć przez warstwę rogową naskórka i dotrzeć w głąb struktur skóry.

Wniosek:

Nano-nebulizacja NABU za wynikiem 72% aż o 3,6 x bardziej skutecznie przenika w głębokie warstwy skóry niż analogiczny produkt np. krem zawierający ten sam składnik aktywny. Podczas nebulizacji dochodzi do procesu, jakim jest rozdrobnienie serum do mgiełki cząstek 10-krotnie mniejszych niż w klasycznych aerozolach.  W przypadku kremów, maksymalną przenikalność zaobserwowano jedynie na poziomie 20%.

wyniki badań nad produktami NABU - wnikanie składników aktywnych w głąb skóry

Badania in vitro biodostępności dla formulacji serum NABU oraz kremu zawierającego argirelinę znanej marki z dnia 16.12.2021 wykonane przez SyVento sp. z o.o. (dawniej: SYNTHOS CARE Synthos Dwory 2 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.)

Pomiary wykazały o tyle lepszą skuteczność NABU od konkurencyjnego produktu znanej marki, zawierającego kwas hialuronowy, zakupionego w drogerii.

2. Utrata nawilżenia - badanie skuteczności serum NABU

serum i nebulizator NABU a utrata nawilżenia skóry
Już po 1 godzinie, 4 x lepiej chroni skórę przed utratę nawilżenia – wyniki badania działania zmniejszającego ucieczkę wody z naskórka (ograniczającego TEWL)
serum NABU a tradycyjne kosmetyki - porównanie

Wniosek: Na wykresie przedstawiono, wyniki dla tradycyjnej formulacji tj. kremu, który pokazuje, że testowany analogiczny produkt zawierający kwas hialuronowy zapobiega utracie wody przez 1 godzinę, a po 3 godzinach jego działanie zanika.

Tymczasem NABU już po godzinie działa 4 x lepiej, a następnie jego działanie zwiększa się z czasem by po 6 godzinach osiągnąć wynik 13 x lepszy niż konkurencyjny produkt na rynku.

NABU pobudza enzymy w głębokich warstwach skóry i skutecznie zapobiega ucieczce wody z naskórka. Wystarczy 3-4 razy użyć NABU, by utrzymać nawilżenie skóry. Dzięki NABU można utrzymywać efekt nawilżonej skóry przez cały dzień.

3. Nawilżenie skóry - serum NABU vs. konkurencyjne produkty

serum anti-aging NABU - nawilżenie skóry
NABU 10 razy lepiej utrzymuje nawilżenie skóry po 6 h zapobiegając utracie wody z naskórka

Wyniki badań poziomu nawilżenia po 6h: poprawa o 10%; wynik dla rynkowego toniku 1%, czyli lepszy wynik o 900%)

Regularne stosowanie nabu pozwala utrzymywać optymalnie nawilżoną skórę przez cały dzień, bez zmywania makijażu.

Badania dowodzą, że stosowanie produktów do pielęgnacji twarzy NABU chroni skórę przed utratą wody przez 6 h (badanie działania zmniejszającego ucieczkę wody z naskórka tj. ograniczającego TEWL).

Probanci w badaniach aplikacyjnych jednoznacznie potwierdzili, iż serum skutecznie i długotrwale nawilża skórę. Obserwowana przez osoby uczestniczące w badaniu poprawa nawilżenia powodowała jednocześnie zmniejszenie szorstkości czy nadmiernego złuszczania.

4. Wygładzanie - efekt "botoksu" potwierdzony badaniami

serum nawilżające i wygładzające - efekt botoksu nabuworld.com
Nabu ma 8 x lepsze działanie wygładzające

Wyniki badań: po 1h poprawa o 16%; wynik dla produktu tradycyjnego 2%, czyli lepszy wynik o 700% w stosunku do toniku rynkowego.

Niezwykle imponujące jest działanie wygładzające produktów nebulizator-serum NABU. Już po 1 godzinie osiągają 8 x lepszy wynik niż tradycyjne preparaty i utrzymuje się przez 3-6 godzin.

Przeprowadzone badania pomiaru gładkości skóry dowodzą, że w przypadku preparatu NEBU obserwuje się już po 1 h 8 razy większy efekt wygładzenia skóry niż w przypadku klasycznego kremu zawierającego kwas hialuronowy, rozprowadzanego na powierzchni naskórka. Badania dowiodły, że działanie wygłądzające utrzymuje się do 6 h. Dodatkowo, NABU ujędrnia skórę dając “efekt botoksu”.

W opinii probantów regularna aplikacja sprawiała, iż skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna, gładka, miękka i aksamitna w dotyku.

5. Redukcja zaczerwienień - skuteczność produktów NABU

redukcja zaczerwienień - skuteczność produktów NABU
NABU 3 x lepiej redukuje zaczerwienienie
Wyniki badań: po 3h poprawa o 12%; wynik dla produktu tradycyjnego 4%, czyli lepszy wynik o 200% w stosunku do toniku rynkowego

Oznacza to, iż NABU redukuje zaczerwienienie trzykrotnie lepiej niż tradycyjne produkty.

Już po 1 h NABU redukuje zaczerwienieni skóry. W porównaniu z konkurencyjnym preparatem efekt jest 3 krotnie silniejszy i utrzymuje się do 6 h. Jest to bardzo istotny parametr w przypadku skóry problematycznej i wrażliwej.

Badania aplikacyjne dowiodły, że preparat aplikowany na podrażnioną skórę wzmacniał naturalne procesy regeneracji i ochrony skóry.

6. Sebum - regulacja poziomu natłuszczenia skóry

regulacja wydzielania sebum - serum do nebulizacji NABU
NABU 7 x lepiej reguluje poziom sebum/natłuszczenia
Wyniki badań: już po 1 godzinie poprawa o 36%; wynik dla rynkowego toniku 6%, czyli lepszy wynik o 600%

Sebum  chroni skórę przed wysychaniem oraz czynnikami zewnętrznymi. NABU nawilża skórę, regulując naturalną produkcje sebum.

Badania aparaturowe dowiodły, że preparat NABU nie tylko wpływa silnie na poziom nawilżenia ale również natłuszczenia skóry co jest niezwykle istotne w przypadku ochrony skóry przed utratą wody. Zaobserwowano, że w porównaniu z konkurencyjnym produktem obserwuje się 6 krotnie lepszy wynik.

 

Dowiedz się jak stosować i kiedy używać NABU!

Badania aparaturowe wykonane w firmie GBA POLSKA Sp. z o.o. Member of GBA GROUP Łajski, ul. Kościelna 2a, 05-119 Legionowo, sprawozdanie nr K/0/02/2022/313/F/3/P/1, K/0/02/2022/313/F/3, K/0/02/2022/313/F/4 (25.03.2022r) załącznik do badań F/22719/02_22720/02 (24.03.2022r) Badania prowadzono metodą połówkową – jeden produkt aplikowany był na prawą stronę twarzy, a drugi – na lewą. Pomiary wykonywano na początku badania oraz po 1, 3, 6 godzinach.