CategoriesZdrowie i uroda

Poranna pielęgnacja twarzy krok po kroku

poranna pielęgnacja skóry twarzy NABU

Poranna pielęgnacja twarzy krok po kroku

Poranek to czas, gdy odpowiednia pielęgnacja twarzy może przygotować naszą skórę do funkcjonowania przez cały dzień w różnych warunkach atmosferycznych, nawilżyć ją oraz przywrócić blask. Jednak oprócz dobrze dobranych składów, ważna jest także prawidłowa kolejność nakładania kosmetyków. Ale jak osiągnąć te efekty? Jakie etapy pielęgnacji twarzy powinny być przestrzegane po przebudzeniu? Dowiedz się więcej o porannej pielęgnacji twarzy!

Oczyszczenie jako pierwszy etap pielęgnacji twarzy

Pierwszym krokiem jest delikatne poranne oczyszczanie twarzy. Wybierz łagodny żel lub piankę do mycia twarzy, odpowiednią dla potrzeb Twojej skóry. Umyj twarz letnią wodą kolistymi ruchami, usuwając zanieczyszczenia i pozostałości kosmetyków, które pozostały nałożone wieczorem. Warto pamiętać o tym, że nasza skóra wytwarza sebum nie tylko w dzień, ale również i w nocy, dlatego oczyszczenie twarzy rano to bardzo ważny krok codziennej pielęgnacji. Po oczyszczeniu twarzy, możesz użyć ulubiony tonik na twarz, który sprawia, że przywracany jest jej naturalny poziom ph skóry twarzy, oraz odświeża skórę.

poranna pielęgacja twarzy nabuworld.com

Serum – konieczna część porannej pielęgnacji 

Etapem drugim w pielęgnacji twarzy powinno być serum. Stosuj je na wcześniej oczyszczona twarz.  Jeśli chcesz osiągnąć maksymalny rezultat jaki można wyciągnąć z pielęgnacji twarzy, serum nawilżające jest zdecydowanie odpowiednim wyborem. Jest to kosmetyk cieszący się ogromną popularnością wśród osób praktykujących świadomą pielęgnację. Wraz ze składnikami aktywnymi w składzie, spełnia szczególne potrzeby skóry oraz pomaga skutecznie zwalczać konkretne problemy skórne. To ogromne wsparcie dla cery przed całym dniem, podczas którego narażona jest ona na różne warunki atmosferyczne, czy zabrudzenia. Serum wykazuje mocniejsze działanie niż krem, choć jego konsystencja jest zazwyczaj lżejsza. Serum NABU stosowane za pomocą nebulizacji nie pozostawia tłustej ani lepkiej warstwy na skórze. Dzięki temu świetnie sprawdza się pod makijaż, pozostawiając skórę odżywioną i nawilżoną przez cały dzień. 

Jakie rezultaty na skórze zobaczysz dzięki serum NABU, stosowanym przy porannej pielęgnacji?

NABU działa trzykrotnie lepiej od innych rozwiązań. Jego formuła sprawia, że zaczerwienienia znikają trzy razy skuteczniej niż przy użyciu innych kosmetyków. Badania skuteczności pokazały, że preparat stosowany na podrażnioną skórę wzmacnia procesy regeneracji i ochrony skóry. NABU zostało opracowane z myślą o skórze, której potrzeby obejmują intensywne nawilżenie i skupienie się na redukcji zmarszczek. Jednakże, jest to również idealne rozwiązanie dla skóry tłustej. Dzięki właściwościom składników aktywnych, zapewnia optymalne nawilżenie oraz zmniejsza ryzyko podrażnień, co czyni je niezwykle istotnym elementem pielęgnacji. NABU nie tylko nawilża skórę, lecz także kontroluje wydzielanie sebum, wspomagając utrzymanie równowagi skórnej na odpowiednim poziomie.

serum NABU nabuworld.com

Poranna pielęgnacja skóry twarzy – czy krem jest niezbędnym krokiem?

Prawidłowa pielęgnacja twarzy potrzebuje nawilżenia. Dlatego trzecim etapem bywa krem nawilżający. Do każdego rodzaju cery potrzebna jest dawka nawilżenia, bez względu na jej rodzaj, dlatego na serum warto zastosować lekki krem nawilżający. Chyba, że nieodłącznym krokiem Twojej pielęgnacji jest serum NABU – jeśli Twoja cera nie jest przesuszona, i nie potrzebuje dodatkowej warstwy ochronnej na dzień, ten produkt równie dobrze poradzi sobie samodzielnie z kompleksowym nawilżeniem skóry! Ważne zaś jest stosowanie kremu z filtrem SPF – jest to kluczowe dla ochrony skóry przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Produkt ten przyczynia się do zachowania zdrowego jej wyglądu, oraz zmniejsza ryzyko chorób skórnych, jak również niweluje przedwczesne procesy starzenia się. Krem z filtrem powinien być ostatnim etapem porannej pielęgnacji.

Co osiągniemy przez taki schemat pielęgnacji twarzy?

Poranna, jak i wieczorna pielęgnacja twarzy, może skutecznie pomóc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, co jest kluczowe dla jej elastyczności i zdrowego wyglądu. Serum nawilżające zachowuje równowagę skóry przez cały dzień. Krem odżywczy pomaga zniwelować suchość skóry, eliminując uczucie ściągnięcia. Regularne stosowanie odpowiednich produktów pomaga w redukcji drobnych zmarszczek i linii. Odpowiednio dobrane produkty do pielęgnacji twarzy mogą pomóc w rozjaśnieniu lub wyrównaniu tonu skóry, zmniejszając widoczność przebarwień. Dobrze i skrupulatnie przeprowadzona rutyna pielęgnacyjna pomaga w zachowaniu młodzieńczego wyglądu skóry, poprzez zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się, wywołanemu działaniem czynników zewnętrznych, takich jak słońce czy zanieczyszczenia. Nie zapomnij też o wieczornej rutynie pielęgnacyjnej! Wieczorna pielęgnacja skóry twarzy jest tak samo ważna, jak poranna. Przeczytasz o tym więcej w naszym kolejnym wpisie.

Zmagasz się z bardzo suchą skórą twarzy? Sprawdź! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *