CategoriesZdrowie i uroda

Zatrzymaj wodę w skórze – NABU utrzymuje nawilżenie 10 razy lepiej niż inne kosmetyki!

serum anti-aging NABU - nawilżenie skóry

Napięta, łuszcząca się, narażona na podrażnienia – sucha skóra to problem, z którym zmaga się wiele osób. Odwodnienie może się zwiększać chociażby pod wpływem wieku czy warunków atmosferycznych. Jak zatrzymać nawilżenie na dłużej?

Zastosuj NABU – innowacyjny nebulizator, który utrzyma je aż 10 razy lepiej niż tradycyjne kosmetyki.

TEWL, czyli przeznaskórkowa utrata wody

Skóra jest największym organem ludzkiego ciała i odgrywa kluczową rolę w procesie wymiany wody. Nie każdy ma świadomość tego, że organizm przez całą dobę wydala wodę właśnie przez skórę. Przeciętna osoba każdego dnia traci w ten sposób około 300–400 ml płynów. Ten proces jest znany jako TEWL (z angielskiego Transepidermal Water Loss), co oznacza przeznaskórkową utratę wody.

Za utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia odpowiada cement międzykomórkowy, który składa się z lipidów (tłuszczy), wody i związków chemicznych – w tym kwasu hialuronowego. Ten ostatni ma zdolności wiązania wody, a także, podobnie jak elastyna oraz kolagen, odpowiada za jędrność skóry. Wraz z wiekiem naturalnie spada ilość kwasu hialuronowego, a tym samym osłabia się funkcjonowanie bariery ochronnej. 

Skąd wiadomo, że skóra jest odwodniona? Przede wszystkim można zaobserwować utratę elastyczności, pojawiają się też problemy z uczuciem suchości i swędzenie, a po nałożeniu kosmetyków nawilżających tylko przez krótki czas odczuwa się ulgę. Na skórze pojawiają się drobne zmarszczki, staje się ona narażona na podrażnienia oraz łuszczenie.

Czynniki zwiększające TEWL

Istnieje szereg czynników, które wpływają na zwiększone przenikanie przeznaskórkowe, co doprowadza do odwodnienia skóry. 

  • Ekspozycja na słońce – chyba każdy wie, że kąpiele słoneczne nie sprzyjają zdrowej skórze, ale czy wiesz także o tym, że ochrona przeciwsłoneczna jest bardzo ważna przez cały rok? Promienie UV powodują uszkodzenia tkanek i warstwy hydrolipidowej, a po ekspozycji na słońce zmniejsza się ilość kolagenu oraz elastyny. Ważne jest zatem, aby stosować krem z filtrem każdego dnia. 
  • Niskie temperatury – odwodnienie może pojawić się również wtedy, gdy na zewnątrz panują ujemne temperatury. Dodatkowo w tym okresie częściej przebywamy w ogrzewanych pomieszczeniach, w których panuje za niska wilgotność, co powoduje przesuszenie skóry.
  • Stosowanie mocnych kosmetyków myjących – jednym z najczęstszych grzechów w pielęgnacji skóry twarzy jest stosowanie do jej mycia zwykłego mydła, które mocno narusza naturalną barierę lipidową. Zamiast tego sięgnij po delikatne kosmetyki wspomagające jej prawidłowe działanie.
  • Peelingi mechaniczne – regularne złuszczanie naskórka jest bardzo ważne, ale zbyt częste lub intensywne peelingi mechaniczne prowadzą do mikrouszkodzeń, które powodują nadmierne odparowanie wody ze skóry. Lepszym wyborem okazują się peelingi enzymatyczne, zaliczane do kategorii peelingów chemicznych. Delikatnie rozpuszczają one zrogowaciały naskórek bez pocierania.

Na szczęście jest sposób, który pozwoli zachować nawilżenie skóry aż 10 razy lepiej niż inne metody – a do tego możesz stosować go w ciągu dnia na makijaż i zajmie to tylko 30 sekund. O czym mowa? O NABU!

NABU – w walce o długotrwałe nawilżenie

Nano-nebulizator z innowacyjnym serum anti-aging to duet, który zaopiekuje się skórą i ograniczy TEWL. Skuteczność została potwierdzona testami wykonanymi w firmie GBA POLSKA. Podczas badania na jedną stronę twarzy zaaplikowano tradycyjny kosmetyk nawilżający, a na drugiej zastosowano NABU. Pomiary nawilżenia wykonano kolejne po jednej godzinie, trzech i sześciu.

Wyniki? NABU aż 10 razy lepiej utrzymuje nawilżenie skóry, zapobiegając utracie wody z naskórka po sześciu godzinach od aplikacji! Uczestnicy badania byli też zgodni co do tego, że po NABU skóra przestała być szorstka, nie łuszczyła się, a nawilżenie było wyraźnie odczuwalne.

Aplikacja przy pomocy nano-nebulizatora jest ekspresowa. Wystarczy poświęcić 30 sekund 3–4 razy w ciągu dnia, aby poczuć efekty. Z NABU korzystasz, kiedy chcesz i jak chcesz!

Dbanie o prawidłowe nawilżenie skóry nie musi być trudne – wystarczy wybrać NABU! To przebadany i skuteczny sposób na to, aby na zawsze pożegnać się z uczuciem suchej skóry.