CategoriesZdrowie i uroda

Bezpieczeństwo NABU – dowiedz się, dlaczego to dobry wybór!

Każdego dnia używasz od 5 do 15 produktów kosmetycznych. A czy wiesz, ile z tych kosmetyków jest naprawdę bezpiecznych? Podczas tworzenia NABU kwestia bezpieczeństwa była jedną z kluczowych – właśnie dlatego teraz produkt może pochwalić się licznymi osiągnięciami w tej dziedzinie!

Bezpieczeństwo kosmetyków

Zastanawiałaś się kiedyś, co to w ogóle oznacza „bezpieczny kosmetyk”? To taki produkt, który spełnił szereg wymogów zgodnych z przepisami. Przede wszystkim każda firma sprzedająca kosmetyki w Unii Europejskiej musi być w stanie udowodnić, że informacje zawarte w opisie produktu są prawdziwe.

Po drugie – w samej tylko Unii jest zakazanych ponad 1600 różnych składników kosmetycznych. To największa „czarna lista składników” na całym świecie. Rygorystyczne przepisy zostały stworzone właśnie z myślą o bezpieczeństwie użytkowników.

Lata testów nad NABU

NABU to nowość na rynku, ale za udanym produktem stoją lata pracy nad formułą, składem serum oraz bezpieczeństwem jego stosowania. Ten ostatni aspekt jest bardzo ważny – w końcu kto chciałby aplikować na twarz coś, co nie zostało zbadane?

Na przestrzeni lat NABU przeszło takie badania jak:

  • raport bezpieczeństwa BM/035/02/2022;
  • badanie mikrobiologiczne AR-21-ST-159531-01;
  • badanie stabilności i kompatybilności AR-21-ST-165425-01; 
  • badanie dermatologiczne płatkowe P/951/01/2021;
  • test konserwacji (challenge test) AR-21-ST-166974-01.

Wszystkie te badania potwierdzają jedno – NABU jest nie tylko skuteczne, ale cechuje się także wysokim poziomem bezpieczeństwa! Możesz więc spać spokojnie i nie martwić się o to, czy to na pewno dobry pomysł.

Bezpieczna aplikacja bez zastrzyków

NABU jest bezpieczne nie tylko z powodu spełnienia norm i wymogów, ale też ze względu na sposób aplikacji. Stosowanie nano-nebulizatora jest proste, komfortowe i wolne od zagrożeń. Jedyną metodą aplikacji serum, która ma wyniki porównywalne z NABU, są zastrzyki.

Zabiegi takie jak mezoterapia igłowa lub mikroigłowa wiążą się z przerywaniem tkanek skóry w celu aplikacji preparatu. Chociaż ryzyko powikłań i problemów jest minimalne, to istnieje!

NABU – stosuj tylko oryginalne serum!

Nano-nebulizator NABU został stworzony w wyniku lat doświadczeń, a uzupełnieniem nebulizatora jest dopracowane serum o naturalnym składzie. Ważne jest to, aby – dla zachowania bezpieczeństwa – z NABU stosować tylko i wyłącznie przeznaczony do niego kosmetyk!

Nie można wlewać do środka innego serum, ponieważ może to być niebezpieczne. Inne kosmetyki nie przeszły surowej oceny, nie zostały tak gruntownie przebadane, więc jeśli użyjesz ich do aplikacji, możesz do swojej skóry wprowadzić niebezpieczne substancje.

Stosowanie NEBU z innym serum to zły pomysł z kilku powodów:

  • W kosmetykach często znajdują się składniki, które mają działanie drażniące – są to między innymi olejki eteryczne, substancje zapachowe. Po głębokiej aplikacji mogą powodować reakcje alergiczne i mocne podrażnienia skóry.
  • Niektóre składniki stosowane w kosmetykach mogą wpływać negatywnie na pracę układu hormonalnego, kiedy zostaną wprowadzone prosto do skóry.
  • Serum NEBU jest specjalnie opracowane do tej metody aplikacji. Inne kosmetyki mogą nie działać właściwie, ich cząsteczki mogą być zbyt duże.
  • Nie wszystkie składniki kosmetyków mogą być podawane w formie zastrzyków, podobnie nie wszystkie powinny być podawane do głębokich warstw skóry. Może zdarzyć się, że inne serum będzie zawierało toksyczne składniki, które w niewielkich ilościach są niegroźne. Kiedy zostaną zaaplikowane bezpośrednio do głębszych warstw skóry, może się okazać, że ich działanie toksyczne jest wzmożone.

Jeśli więc chcesz mieć pewność co do tego, że produkt działa i jest bezpieczny, postaw na oryginalne serum.

Pamiętaj też o odpowiednim sposobie jego aplikacji. Wystarczy stosować NABU tylko przez 30 sekund 3–4 razy dziennie. Jego poręczna forma sprawia, że nebulizator jest zawsze pod ręką, a sam kosmetyk można nałożyć nawet na makijaż!

Poczuj się bezpiecznie z NABU! Skorzystaj z odmładzającego i skutecznego działania serum bez potrzeby martwienia się o swoje bezpieczeństwo.