CategoriesZdrowie i uroda

Jak dbać o skórę twarzy?

jak dbać o skórę twarzy - pielęgnacja twarzy

Wielu osobom zależy na tym, aby ich cera na twarzy była piękna i zdrowa. Zresztą nic w tym dziwnego, gdyż stanowi to w znacznym stopniu wizytówkę, która świadczy o osobie. Najczęściej oceniamy nowo poznaną na podstawie kilku pierwszych sekund. To co od razu rzuca się w oczy to skóra na twarzy. Warto więc w odpowiedni sposób o nią zadbać. W tym celu trzeba wiedzieć jak. Osiągnięcie promiennego wyglądu wymaga regularnej i odpowiedniej pielęgnacji. Jakie kluczowe kroki dobrze jest podjąć? Jak codziennie dbać o skórę twarzy? Dowiedz się więcej na ten temat właśnie w tym artykule!

W jaki sposób dbać o cerę na twarzy każdego dnia?

Pierwszym i podstawowym krokiem w pielęgnacji jest codzienna higiena. To oznacza mycie twarzy rano i wieczorem, aby usunąć zanieczyszczenia, nadmiar sebum i makijaż. Wybierz delikatny żel lub piankę do mycia twarzy, który nie wysuszy skóry. Pamiętaj, aby wykonywać tę czynność regularnie. Kosmetyki do tego przeznaczone są niezwykle delikatne i przywracają naturalne pH skóry. 

Wydawałoby się, że poranne mycie twarzy pianką bądź żelem nie jest konieczne. Nic bardziej mylnego! Poduszka jest pełna drobnoustrojów i jedynie czysto wyprana jest wolna od zarazków. Dodatkowo w trakcie snu nadal skóra wytwarza produkty przemiany materii, które należy z niej usunąć. Ponadto przed nałożeniem naszego serum zawsze proponujemy, aby oczyścić pory. Pozwala to nebulizatorowi i liposomom efektywniej wprowadzić składniki odżywcze do głębszych warstw skóry na twarzy.

serum i nebulizator NABU pielęgnacja twarzy

Kosmetyki kluczowe z perspektywy skóry twarzy – serum i nebulizator

Każda skóra jest inna. Ważne jest więc, aby wybierać produkty do pielęgnacji twarzy odpowiednie dla danego typu. Jeśli masz skórę tłustą, wybierz lekkie produkty matujące. Kiedy skóra jest sucha, postaw na nawilżające kremy. Osoby z wrażliwą skórą powinny natomiast szukać produktów hipoalergicznych i delikatnych. Natomiast jeśli szukasz rozwiązania dopasowanego do Ciebie indywidualnie i przenikającego do głębszych warstw skóry – zdecyduj się na zestaw serum NABU z nebulizatorem. W tym aspekcie proponowane przez nas rozwiązanie dociera w głąb dalej i efektywniej niż większość popularnych kremów. W pewnym stopniu wchłanialność naszego produktu porównywalna jest wręcz do iniekcji, ale pozostaje nieinwazyjna. Nie przerywa więc ciągłości skóry.

Dbanie o skórę twarzy to nie tylko nawilżanie i regeneracja – ochrona przed UV

Promieniowanie UV jest jednym z głównych czynników przyspieszających starzenie się skóry. Dlatego ważne jest, aby używać kremu z filtrem SPF codziennie, nawet w pochmurne dni. To pomoże chronić skórę przed uszkodzeniami słonecznymi i zmarszczkami. Dodatkowo zadbaj o nawilżanie, które jest równie kluczowym elementem pielęgnacji skóry twarzy. Nawilżony naskórek jest bardziej elastyczny i mniej podatny na przesuszenia. Sprawdź więc czy dany krem z filtrem posiada odpowiednie składniki aktywne, które dodatkowo przedłużą działalnie serum NABU.

jak dbać o skórę twarzy nabuworld.com

Nie zapomnij zadbać o rzeczy bardziej kluczowe niż sama pielęgnacja

Trzeba mieć na uwadze, że nawet najlepsze kosmetyki nie poprawią stanu Twojego wyglądu, jeśli nie ograniczysz używek, takich jak tytoń lub alkohol. Wpływają one niezwykle negatywnie na stan naskórka prowadząc do wysuszenia czy przebarwień. Dym papierosowy zawiera substancje chemiczne, które mogą uszkadzać kolagen i elastynę. Prowadzi to do utraty jędrności i powstawania zmarszczek. Dodatkowo poza odstawieniem powyższych substancji, zainteresuj się tym co jesz i pijesz. W sposób niebagatelny wpływa to na wygląd Twojej skóry. Stosuj zrównoważoną dietę bogatą w warzywa, owoce, zdrowe tłuszcze i białko. Pamiętaj też o nawodnieniu organizmu, pijąc odpowiednią ilość wody każdego dnia. Warto również skonsultować się z dietetykiem, który doradzi Ci jakie braki makro lub mikroskładnikowe dobrze jest uzupełnić. 

Przeczytaj też nasz wpis Jak stosować i kiedy używać NABU?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *