CategoriesZdrowie i uroda

Dlaczego warto stosować serum do twarzy? 

dlaczego warto stosować serum do twarzy

Dlaczego warto stosowac serum do twarzy?

Wbrew pozorom wiele osób zwraca uwagę na drobne detale. Jeśli poznajesz nową osobę, to istnieją pewne elementy w wyglądzie, które zawsze poddawane są ocenie. Nawet gdy znasz już kogoś dłużej, to szczegóły pozwalają określić czy jest zmęczona, czy dobrze się czuje, a także czy coś nie dolega jej zdrowiu. Przykładowo worki pod oczami, przesuszona cera czy też zmiana koloru skóry mogą świadczyć o problemach różnej natury. Twarz stanowi więc wizytówkę i zwierciadło tego, co dzieje się w środku. 

W chwili obecnej dbanie o siebie i pielęgnacja skóry stały się priorytetem. Ogólnie dostępne z kolei są nie tylko podstawowe produkty kosmetyczne, ale i wiedza pozwalająca dostosować poszczególne sposoby pielęgnacji do własnych potrzeb. Każdy kosmetyk obiecuje zdrowszą, młodszą i bardziej promienną skórę. Trzeba więc przemyśleć, który stosować zawsze, codziennie, a który jedynie w przypadku potrzeby Jednym z tych niezastąpionych składników pielęgnacji jest serum do twarzy. To lekka, ale potężna broń w walce o piękniejszą cerę. Dlaczego warto sięgać serum NABU? Dowiedz się więcej na ten temat właśnie w tym artykule.

serum i nebulizator NABU pielęgnacja twarzy

Serum do twarzy – czy trzeba używać i jakie ma zalety?

Serum do twarzy jest bogate w skoncentrowane składniki aktywne. Pozostają one kluczowe dla zdrowej skóry. Substancje czynne sprawiają, że serum stanowi potężne źródło odżywienia i regeneracji dla cery. Dzięki temu serum może skutecznie rozwiązywać różne problemy skórne, takie jak trądzik, przebarwienia, zmarszczki czy przesuszenie. 

W przypadku NABU istotne w składzie są składniki, takie jak Stevisse, kwas hialuronowy ultra-małocząsteczkowy czy argilerina. Wszystkie z kolei pozostają zamknięte w tzw. liposomach. Oznacza to, że przenikają one głębiej w skórę i dopiero tam się uwalniają. Rozwiązanie posiada nawet do 250% wyższą skuteczność przenikania w głąb warstw naskórka. W tym zakresie warto jednak dodatkowo stosować nebulizator NABU. Działa on w sposób komplementarny w stosunku do serum do twarzy NABU. Urządzenie ułatwia absorpcję przez co kosmetyk posiada wchłanialność porównywalną do iniekcji w formie zastrzyków.

nebulizator NABU

Jakie działanie ma serum do twarzy?

Serum do twarzy jest doskonałym narzędziem w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Dzięki lekkiej konsystencji, kosmetyk penetruje głęboko, dostarczając niezbędnych substancji odżywczych tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Ponadto stosowanie nebulizatora ułatwia pokonywanie m.in. warstwy rogowej naskórka, która stanowi naturalną barierę ochronną organizmu. Nawilżona skóra jest bardziej elastyczna, wygląda zdrowiej i jest bardziej odporna na wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych.

Serum do twarzy może działać też jako katalizator dla innych produktów pielęgnacyjnych. Dzięki swojej lekkiej konsystencji i szybkiej zdolności do absorpcji, kosmetyk może być stosowane przed aplikacją toników nawilżających lub innych specjalistycznych produktów. Działa jak magnes, przyciągając i lepiej wchłaniając składniki aktywne z pozostałych produktów. Nie jest to jednak konieczne, gdyż niejednokrotnie samo NABU działa w sposób kompleksowy. Pozostałe rozwiązania to jedynie dodatek konieczny np. z perspektywy bardziej wrażliwej skóry.

Główne atuty stosowania serum do twarzy w codziennej pielęgnacji

Jeśli Twoja skóra jest narażona na przebarwienia, występowanie plamek lub zmiany pigmentacyjne, serum może być prawdziwym sprzymierzeńcem. Wiele kosmetyków tego rodzaju zawiera składniki, takie jak witamina C czy kwas hialuronowy, które pomagają w rozjaśnianiu skóry, redukcji przebarwień i ujednoliceniu jej kolorytu. Ułatwiają one także ograniczenie występowania zmarszczek charakterystycznych dla linii mimicznych. Z czasem zaczynają one pojawiać się na naszej skórze. To zupełnie naturalne, a serum do twarzy może pomóc w ich zwalczaniu, Składniki takie jak wegański retinol, peptydy czy antyoksydanty, mają zdolność do redukowania zmian charakterystycznych dla wieku i poprawiają jędrności skóry.

dlaczego warto stosować serum do twarzy

Serum do twarzy? Warto je stosować codziennie!

Serum do twarzy to podstawowy produkt pielęgnacyjny. W przypadku produktów NABU zauważalna jest zdecydowanie lepsza wchłanialność niż przy większości kremów. Stosowanie produktu w asyście nebulizatora, gwarantuje wiele korzyści dla Twojej skóry. Całość oddziałuje głęboko, dostarczając skoncentrowanych składników aktywnych, nawilżając i przeciwdziałając oznakom starzenia się skóry. Dzięki swojej lekkiej konsystencji, kosmetyk może być też używany jako środek komplementarny wobec innych produktów pielęgnacyjnych. Chcesz cieszyć się piękną cerą przez wiele lat? Rozważ więc stosowaną w odpowiedni sposób, codzienną pielęgnację przy wykorzystaniu pełni potencjału serum do twarzy.

Przeczytaj też nasz wpis Jak dbać o skórę twarzy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *